IV Ogólnopolskie Spotkania Teatralne "Zwierciadła" Lublin 2017

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne "Zwierciadła" to festiwal będący zwieńczeniem rocznych działań sieci bliźniaczych, młodzieżowych przeglądów teatralnych. Siła i magia "Zwierciadeł" tkwi w tym, że są one realizowane przez młodzież dla młodzieży, a ich formuła łączy angażowanie młodych osób w aktywność kulturalną zarówno pod względem artystycznym jak i organizacyjnym. Podczas festiwalu odbędą się pokazy spektakli, które zwyciężyły w 6 wojewódzkich przeglądach - najlepszy z nich otrzyma statuetkę Dużego Zwierciadła. Spotkania są świetną okazją by zobaczyć jak w artystyczny sposób młodzi opowiadają o sprawach dla nich ważnych. Zwierciadłom będą towarzyszyć wydarzenia w zaprzyjaźnionych instytucjach, m.in. warsztaty, spotkania z gośćmi, pokazy, klub festiwalowy.

Kiedy: 8-10 czerwca 2017
Gdzie: Lublin

Prezentacje konkursowe: 10 czerwca 2017, Sala operowa Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, Lublin

Liczba miejsc ograniczona - zarezerwuj bilet już dzisiaj na https://zwierciadla.evenea.pl/


WSPIERAJ ZWIERCIADŁA!!!

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Zwierciadeł otrzymała dofinansowania na poziomie znacznie niższym niż było to przez ostatnie 3 lata, dlatego chcemy zmobilizować nasze siły i wspólnie uzbierać brakujące nam fundusze. Wejdź na https://wspieram.to/zwierciadla i wesprzyj nasz festiwal dowolną wpłatą! Będziemy także wdzięczni za namawianie znajomych. Na wspierających czekają atrakcyjne gadżety!


PROGRAM:

  • Czwartek 08.06

15:00-20:00- Przyjazdy uczestników
17:00-18:30- Integracja uczestników (ML)
18:30-19:30- Obiadokolacja dla uczestników (Tr)
20:00-22:00- Klub festiwalowy - Pokazy improv w wykonaniu grupy Improwertycy (PzA)

  • Piątek 09.06

09:00-19.30 – Warsztaty
10:00-18:00  Próby zespołów teatralnych (CSK)
15:30-17:30 – Obiad dla uczestników (Tr)
20:00-22:00 – Klub festiwalowy - Koncert Paulin Okoń oraz zabawy improv (PzA)

  • Sobota 10.06

11:00-11:30 – Oficjalne Rozpoczęcie
11:30-17:00 – Prezentacje Finałowe

  • 11:30- 12:00 - Teatr T.Lab, „cZŁowieku”. Rzeszów
  • 12:20-12:50 - Teatr „Remus”, „Oto Człowiek”. Bydgoszcz
  • 13:10-13:40 - Teatr „Zatopieni w Historii”, „ I dzwonów nie ma”. Białystok
  • 14:00-14:30 - Teatr „Assunta”, „ Brzydkie Kaczątko”. Warszawa

14:00-15:00- przerwa

  • 15:15- 15:45 - Teatr „ Nic konkretnego”,  „Próba generalna”. Lublin
  • 16:05-16:35 - Teatr „Światło i Cień”, „Cukierek”.Olsztyn

17:00-18:00 - Koncert: Daniel Koszyk, Paulina Okoń, Radek Machowski. Pokazy LED Show - Justyna Karpińska, Marcin Lipski
18:00-19:00 - Gala finałowa - wręczenie nagród
19:30-20:30 - Poczęstunek
21:00-22:00 - Klub festiwalowy - koncert Mad Sun (PzA)


UWAGA! Podczas prezentacji finałowych 10 czerwca publiczność będzie miała możliwość przyznać własną nagrodę. Po każdym spektaklu widzowie otrzymają specjalne karty/znaczniki - w głosowaniu publiczności będzie miała możliwość wziąć udział każda osoba, która uzbiera 6 znaczników, dlatego zachęcamy do uczestniczenia we wszystkich prezentacjach!


 

Warsztaty - liczba miejsc ograniczona! (zapisy poprzez kliknięcie w link):

Artystyczne:
09:00-11:00 – warsztaty teatralne "Frajda. Ciało. Ruch", prowadzi Patryk Kuś, 2h (PzA)
10:00-13:00 - warsztaty teatralne - "Drama/teatr forum", prowadzi Izabela Gawęcka, 3h (WK)
10:00-11:00 – warsztaty żonglerskie, prowadzą Dominika Knap, Marek Żmuda, 1h (DŻ)
11:30-12:30 - warsztaty żonglerskie, prowadzą Dominika Knap, Marek Żmuda, 1h (DŻ)
13:00-15:30 – warsztat dramaturgiczny, prowadzi Justyna Ścibor, 2,5h (MC-FT)
12:00-15:00 -  improwizacja teatralna - jeep form, prowadzi Jakub Barański, 3h (CSK-F)
12:00-15:00 - warsztaty improwizacji teatralnej, prowadzi Paweł Płaszczak, 3h (PzA)
13:00-14:30 - warsztaty ruchu scenicznego, prowadzi Miłosz Buda, 2,5h (MC-S)
17:30-19:30 - warsztaty fotografii scenicznej, prowadzi Jakub Bodys, 2h (CSK-F)
 
 
Organizacyjne:
11:00-13:00 - warsztaty „Komunikacja w zespole”, prowadzi Aleksandra Iwańska-Figura, 2h (MC-FT)
10:00-13:00 -  Networking, prowadzi Grzegorz Olifirowicz, 3h (MC-S)
18:00-19:00 - „Przyszłość Zwierciadeł? Dyskusja”, prowadzi Dariusz Figura, 1h (PzA)
 

Legenda miejsc:

  • ML – Muzeum Lubelskie – Zamek Lubelski – sala kinowa
  • Tr – Restauracja Trybunalska, ul. Rynek 4
  • PzA – Kawiarnia Pożegnanie z Afryką, ul. Złota 3
  • CSK-F – Centrum Spotkania Kultur - Foyer, Plac Teatralny 1
  • WK – Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5
  • DŻ – Dom Żołnierza, ul. Żwirki i Wigury 6
  • MC-FT – Muzeum Czechowicza – siedziba Fundacji Teatrikon, ul. Złota 3
  • MC-S – Muzeum Czechowicza  - sala widowiskowa, ul. Złota 3
 
Jury:

Konrad Biel - Od 10 lat aktor związany z teatrem Andersena, współpracujący z Telewizją Polską przy realizacjach programów edukacyjnych dla dzieci "Jedynkowe Przedszkole" oraz "Baw się Słowami". Były instruktor Teatru Imperialnego UMCS. Od kilku lat realizator dźwięku w w firmie Voiceart, producent kilku audioboków oraz wielu spotów reklamowych. Od trzech lat animator społeczny w ramach czego udało mu się zrealizować projekty takie jak np. Pelasia i Przyjaciele - pierwsza w Polsce TV podwórkowo -śniadaniowa/Podwórka tematyczne /czy tez realizowany obecnie Art Bike - sztuka na kółkach

Agata Łukaszewicz – pedagog teatru, absolwentka kierunków Wiedza o Teatrze oraz Media Interaktywne i Widowiska na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Słuchaczka studium podyplomowego Pedagogika Teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Współprowadziła warsztaty teatralne dla grupy osób niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej Dla Ciebie w Pobiedziskach [2013-2015], w Niepublicznym Przedszkolu TEMPOO w Olsztynie prowadziła autorski cykl warsztatów twórczych w roku szkolnym 2015/2016 oraz  w Warsztatach Kultury w Lublinie w ramach „Zimowej Majsterni 2017” oraz „Lekcji Sztuki” z dziećmi i młodzieżą. Koordynatorka merytoryczna projektów "Lato w Teatrze" realizowanych w społecznościach lokalnych małych miast oraz środowiskiem osób. Pracuje w dziale dokumentacji Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Łukasz Wójtowicz - producent teatralny, pedagog, autor programów edukacji kulturalnej. Absolwent Administracji (UMCS) i Pedagogiki o spec. Animator i Menadżer Kultury (UMCS),. Od 2012 r. pracuje w neTTheatre - Teatrze w Sieci Powiązań, prowadzonym przez Pawła Passiniego, gdzie odpowiada za organizację produkcji spektakli oraz ich eksploatację. W ciągu ostatnich 3 lat zrealizował spektakle i koncerty neTTheatre m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Rzeszowie, Toruniu, Sopocie, Sofii (Bułgaria), Tianjinie i Harbinie (Chiny). Również od 2012 roku współpracuje z młodzieżowymi organizacjami kulturalnymi z różnych części Europy, organizując międzynarodowe wymiany młodzieży uzdolnionej artystycznie i szkolenia dla wolontariuszy kultury i liderów młodzieżowych. Współzałożyciel Europejskiej Sieci Animatorów Kultury "Art in (E)Motion", która ma za cel umożliwienie wymiany i rozwijanie nowych narzędzi do pracy społeczno-kulturalnej w środowiskach lokalnych.