Lubelskie Spotkania Teatralne "Zwierciadła"


"Zwierciadła" w Lublinie odbywają się już od 12 lat! To tu narodziła się idea samego festiwalu, który dziś odbywa się w kilku miastach Polski. Tegoroczna edycja skupiła setki licealistów, którzy pracowali nad samą organizacją i wreszcie 17 zespołów młodzieżowych, którzy prezentowali swoje spektakle w ramach festiwalu. Jury w składzie: Jerzy Turowicz – twórca i dyrektor Akademii Teatralno – Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie, Mariusz Lach – dyrektor teatru ITP, Anna Maria Dąbrowska – aktorka Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” przyznało nagrody następującym grupom:

I miejsce uzyskała grupa Teatr Trupa z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie za spektakl „Zimowy Pogrzeb”. Nagrodą jest statuetka Zwierciadło oraz nominacja do występu podczas Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych Zwierciadła, które odbędą się w dniach 16-18 kwietnia 2015r. w Lublinie.

II miejsce zajęła Katarzyna Tomczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie za monodram „Tańcząca”.

III miejsce exequo zajął spektakl „Rebeka” Mai Furmagi i Jan Hrynkiewicza oraz spektakl „Szarlotka z herbatą” grupy Kawusia.

Ponadto nagrodzono aktorów w dwóch kategoriach:

1.Żeńskiej
I Nagrodę aktorską - stypendium w Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie otrzymuje Katarzyna Tomczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie za monodram „Tańcząca”.

II Nagrodę aktorską – przyznano Małgorzacie Kozak z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie za monodram „Uwiedziona”

2. Męskiej
I Nagrodę aktorską - stypendium w Akademii Teatralno Wokalnej Jerzego Turowicza uzyskał Bartłomiej Brodawka z Teatru Trupa z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie za rolę w spektaklu „Zimowy Pogrzeb”.

II Nagrodę aktorską – otrzymał Jan Filip z Teatru Trupa z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie za role w spektaklu „Zimowy Pogrzeb”.

Przyznano również wyróżnienia:
Dla Pawła Bednarczyka z II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie za oryginalny scenariusz monodramu „Judashow”.
Dla Aleksandry Karpiuk z II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie za umiejętne wykorzystanie form i środków teatralnych w monodramie „Wstaję i kładę się spać”.
Dla Teatru System za umiejętne wykorzystanie groteski przy podejmowaniu ważkich tematów w spektaklu „Królewna Ścieżka”.
Dla Teatru Kropka Po Prostu z IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie za humor i plastykę teatralną w spektaklu „Pożegnanie z Mikołajem”.
Dla Teatru Szkolnego Międzynarodowych Szkół im. Paderewskiego w Lublinie za plastykę sceniczną w spektaklu „OGRs czyli Obłąkana Generacja Rozdartych Serc”.
Dla grupy Spontan z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju za podjęcie współczesnej tematyki dotyczącej mediów w spektaklu „Babel”.
Dla grupy maliWielcy z Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku za mądrą realizację trudnej problematyki i rozwój artystyczny zaobserwowane w spektaklu „Kropla”.

Zapraszamy na stronę internetową festiwalu - TUTAJ